منوهای نصب در پنل مدیریت

دوره آموزشی آنلاین آینده نگری در حوزه سواحل مکران

طرح توسعه سواحل مکران از اواخر دهه ۸۰ با هدف تامین زیرساخت‌های موردنیاز برای استقرار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی‌ ایران در این منطقه آغاز شد و در اواسط دهه ۹۰ با رویکرد بهره‌برداری کامل از ظرفیت‌های طبیعی بالقوه و موقعیت ژئو‌استراتژیک و ژئوپلیتیک این منطقه در دستور کار دولت قرار گرفت. طرحی عظیم که در اهدافش صرفا توجه به توسعه اقتصادی مطرح نبوده و با نگاهی همه‌جانبه، توسعه پایدار منطقه را هدف‌گذاری کرد و براساس این رویکرد، مطالعات جامعی در دستور کار قرار گرفت که ثمره آن تبیین استراتژی توسعه شبه‌برون‌زا (تلفیقی از توسعه درون‌زا و برون‌زا) در این منطقه است.اما مساله‌ای  که در طرح توسعه سواحل مکران حائز اهمیت است واکاوی استراتژی‌ها و هدف‌گذاری‌های انجام‌شده است تا مشخص شود در چه بازه زمانی و در چه حوزه‌هایی قرار است شاهد تحول و پیشرفت در این منطقه و به‌تبع آن در کشور باشیم.نگاهی به سوابق طرح‌های توسعه‌ای کشور نشان می‌دهد نظام برنامه‌ریزی طی سه دهه گذشته بیشتر معطوف به توسعه اقتصادی به‌ویژه در حوزه صنایع سنگین و به‌طور اختصاصی‌تر در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی‌ بوده و اجرای طرح توسعه منطقه‌ای آن‌ هم با وسعتی در حدود ۵۰ هزار کیلومترمربع با در نظر گرفتن موقعیت اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ظرفیت‌های طبیعی تجربه‌ای تازه برای کشور ما به‌حساب می‌آید. حال دو نکته حائز اهمیت است، اول اینکه دستاوردهای طرح‌های اجراشده و شناخت نقاط قوت و ضعف آن تا چه حد مدنظر راهبران توسعه در کشور بوده و دوم اینکه آیا استراتژی‌های پیش‌بینی‌شده برای این طرح در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی ‌مبتنی بر الگوهای فعلی در کشور است یا با تغییر پارادایم می‌شود انتظار داشت که شاهد تحول در این صنایع باشیم.آنچه در طرح توسعه سواحل مکران موردتوجه قرار می‌گیرد، توازن و هم‌تکاملی در ابعاد توصیفی از استراتژی‌های تبیین‌شده است که همواره از جانب دبیرخانه شورای توسعه سواحل مکران به‌عنوان راهبر این طرح ملی مورد تاکید قرارگرفته است.در همین راستا دانشگاه بین المللی چابهار با همکاری شرکت شهرک های صنعتی استان سیستان و بلوچستان، برآن است تا در این کارگاه آینده نگری در سواحل مکران را بیان نماید.

 

 

 

درباره سخنران این کارگاه آموزشی بیشتر بدانیم:

جناب آقای دکتر محسن کشاورز ترک

عضو هیت علمی موسسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی

تاریخ 4،6و 9 تیر ماه 1401
ساعت16 الی 19
هزینه ثبت نام رایگاه ویژه واحد های صنعتی استان سیستان و بلوچستان
گواهینامههمراه با اعطای گواهینامه پایان دوره معتبر از دانشگاه بین المللی چابهار
نحوه برگزاری آنلاینبرگزاری از طریق skyroom بدون نیاز به نصب نرم افزار

ثبت نام

نحوه ثبت نام:

  • برگزاری این کارگاه به صورت کاملا آنلاین می باشد. شما می توانید برای شرکت در کلاس از موبایل، یا تب لت، یا لپ تاپ و کامپیوتر متصل به اینترنت استفاده فرمایید.
  • هزینه شرکت در این وبینار آموزشی، برای واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی استان سیستان و بلوچستان، رایگان می باشد.
  • برای ثبت نام در این دوره آموزشی بر روی گزینه “ثبت نام آنلاین” کلیک نمایید و مراحل آن را طی نمایید.
  • پس از ثبت نام، لینک ورود به کلاس مجازی برای شما پیامک می شود و از طریق آن می توانید از 30 دقیقه پیش از برگزاری کلاس، با نام خود، به محیط کلاس آنلاین وارد شوید. این دوره آموزشی از طریق محیط کلاس آنلاین skyroom برگزار می گردد و نیازی به نصب نرم افزار ندارد.

 

برای اطلاعات بیشتر درباره این دوره آموزشی می توانید با شماره 05434288006 با ما در تماس باشید.

برنامه درسی دوره

هیچ برنامه تحصیلی پیدا نشد !
قيمت تومان شرکت در دوره94 ظرفیت باقیماندهامتیاز: 0 از 0 رای

0

  • 1 هفته, 3 روزها
  • 100 ظرفیت
0 دیدگاه
6 دانشجو
طراحی شده توسط ویداسیستم ایرانیان